Krem spf – jaki filtr przeciwsłoneczny zabrać ze sobą na wyjazd?

Krem spf – jaki filtr przeciwsłoneczny zabrać ze sobą na wyjazd?

Nasza skóra narażona jest na szkodliwe promienie słoneczne przez cały rok. Szczególnie w okresie letnim, kiedy odsłaniamy więcej ciała należy zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę w postaci kremów spf. Długotrwałe przebywanie na słońcu bez chociażby filtra spf 20 negatywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry powodując jej wysuszanie oraz powstawanie zmarszczek i przebarwień. Jak stosować kremy z filtrem aby zapewnić sobie i swojej skórze odpowiednią ochronę? Kiedy najlepiej sprawdzi się spf 20?

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/weganski-rozswietlajacy-krem-do-twarzy-z-filtrem-spf-20-z-witamina-c-oblepikha-c-berrica-933.html

Kremy spf – jak je stosować?

Zawarte w kremach z filtrem składniki odbijają promieniowanie UV bądź zamieniają je w energię, dzięki czemu sprawiają, że stają się one nie groźne dla naszej skóry. Aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę krem należy nałożyć na oczyszczoną i nawilżoną skórę. Po upływie dwóch lub trzech godzin dobrze jest wsmarować w skórę kolejną warstwę kremu, na wypadek gdyby filtry po tym czasie się starły, spłynęły lub po prostu zmniejszyły swoje działanie.

Jaki krem najlepiej sprawdzi się na letnim wyjeździe?

Spf 20 to delikatny filtr, który skutecznie lecz w łagodny sposób chroni naszą skórę przed promieniami słonecznymi. Nadaje się on doskonale do opalania, ponieważ nie jest aż tak silny jak na przykład wysoki filtr spf 50. Jeśli więc chcemy wylegiwać się na plaży czy spędzić popołudnie na leżaku, nie chcemy poparzyć naszej skóry ale mamy również ochotę odrobinę się opalić – krem spf 20 będzie idealnym, kosmetycznym wyborem.