Serum z witaminą C – czy warto je włączyć do codziennej pielęgnacji?

Wiele osób uważa, że serum do twarzy jest nieodłącznym elementem jej prawidłowej pielęgnacji. Stosowanie serum z witaminą C może mieć wiele pozytywnych skutków dla wyglądu i zdrowotności skóry. Czy warto włączyć je do codziennej pielęgnacji?

serum do twarzy z witaminą C i jego stosowanie

Wyrównywanie kolorytu

Serum z wit C ma kilka różnych zadań, ale jednym z najważniejszych jest wyrównywanie kolorytu skóry. Chodzi o to, by wyglądała ona słonecznie i promiennie, ale równocześnie też o to, by ewentualne przebarwienia były mniej widoczne. Witamina C zwykle dodawana jest do kosmetyków o działaniu depigmentacyjnym, więc powinno jej dodatek w serum do twarzy, nie powinien nikogo zaskakiwać. Można wykorzystać ją do tego, by zmniejszyć widoczność piegów i niewielkich blizn na twarzy. Warto pamiętać, że właśnie kosmetyki z witaminą C nadają skórze świetlistego blasku i rozświetlają skórę. Dzięki temu twarz wygląda też na młodszą i bardziej wypoczętą.

Opóźnienie procesów starzenia się skóry

Serum do twarzy z witaminą C pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Mówiąc prościej – działa regenerująco. Witamina C pobudza procesy odpowiedzialne za gojenie się ran, znikanie blizn oraz opóźniające powstawanie zmarszczek. W przypadku płytkich zmarszczek serum z witaminą C może wesprzeć ich usunięcie i wygładzenie. Witamina C jest też jednym z najbardziej znanych antyoksydantów. Kiedy stosuje się ją w połączeniu z witaminą E, wyraźnie hamuje negatywny wpływ wolnych rodników na skórę, co także opóźnia proces jej starzenia się. To jednak jeszcze nie wszystko. Witamina C przeciwdziała elastozie, czyli gromadzeniu się włókien elastyny. Jest to zjawisko charakterystyczne dla starzejącej się skóry i objawia się niewielkimi zwłóknieniami i bruzdami. Witamina C pomoże się z nimi uporać i o nich zapomnieć.

Łagodzi stany zapalne

Serum z witaminą C może też być używane po to, by złagodzić objawy łuszczycy, AZS czy trądziku. Dzięki temu skóra nie tylko wygląda lepiej, ale też jest mniej bolesna i pojawia się na niej mniej zmian chorobowych. Z tego powodu osoby o skórze wyjątkowo wymagającej powinny sięgać po serum do twarzy z witaminą C.