Czy lifting musi boleć?

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej stymulują skórę i pozwalają na głębokie działanie składników aktywnych. Dzięki tej małoinwazyjnej metodzie można zniwelować głębokie zmarszczki, blizny potrądzikowe, przebarwienia oraz znacznie poprawić jędrność skóry.

Mezoterapia – delikatny lifting

Zabieg mezoterapii bezigłowej to szczególnie delikatna metoda leczenia zmarszczek i bruzd. W mezoterapii mikroigłowej we Wrocławiu wykorzystuje się specjalne składniki aktywne, takie jak nieusieciowany kwas hialuronowy, przeciwutleniacze, koenzymy, witaminy i aminokwasy. Różne składniki aktywne są zestawiane indywidualnie i wzajemnie się wzmacniają i uzupełniają. Te wzmacniacze przeciwstarzeniowe są wstrzykiwane w środkową warstwę skóry za pomocą bardzo cienkich igieł.

Kiedy składniki aktywne znajdują się w skórze, mogą rozwinąć swój pełny efekt. Po wstrzyknięciu substancji w skórę powstają złogi skórne, które stopniowo uwalniają składniki aktywne. To sprawia, że ​​mezoterapia mikroigłowa we Wrocławiu jest bardzo szybką i skuteczną metodą walki ze zmarszczkami.

Stymuluje i regeneruje skórę od zewnątrz oraz poprawia metabolizm komórek od wewnątrz. Poprawia się również ukrwienie skóry i uwalniają się substancje przeciwzapalne. Składniki, które są wstrzykiwane w skórę, stymulują również regenerację elastycznych włókien kolagenu i elastyny ​​w organizmie.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Po zabiegu mezoterapii widać wyraźną różnicę. Zwiotczała skóra staje się dużo bardziej jędrna i gładsza. Blada cera jest zrewitalizowana, wygląda na znacznie świeższą i mniej zmęczoną. Tym samym ten innowacyjny zabieg kosmetyczny jest niezwykle skuteczny w zwalczaniu pierwszych oznak zmarszczek i bruzd na twarzy. W niektórych przypadkach zabieg mezoterapii może być skuteczniejszy w walce ze zmarszczkami niż terapia botoksem.

Składniki aktywne są wstrzykiwane w skórę zaledwie na kilka milimetrów i tylko w małych dawkach. W ten sposób dostają się tylko bezpośrednio do chorego obszaru i do głębszych struktur, takich jak mięśnie i tkanki. Z drugiej strony prawie nie dostają się do krwiobiegu. Dzięki temu organizm nie jest niepotrzebnie obciążany.

Jak często powtarzać aplikację?

W przypadku odmładzania skóry zaleca się, aby drugą aplikację wykonać po 14 dniach od pierwszego zabiegu, a kolejną po miesiącu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest prawie bezbolesny. W większości przypadków znieczulenie nie jest konieczne. Jednak w przypadku wyjątkowo wrażliwych osób można zastosować maść znieczulającą na obszary aplikacji. Ponieważ zabieg odbywa się bez znieczulenia ogólnego, nie wymaga wizyty w szpitalu.

Czy są jakieś ograniczenia po metodzie mezoterapii?

Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka następnych dni należy unikać opalania i stosować krem ​​o wysokim współczynniku ochrony (50+). Regeneracja zależy od rozległości zabiegu i stanu skóry. Zaleca się, aby pić dużo płynów i przestrzegać zdrowej diety.