Jakie kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej?

Skóra wrażliwa ma tendencję do przesuszania się, łatwo ulega podrażnieniu, może charakteryzować się licznymi przebarwieniami czy pękającymi naczynkami. Zapewniając jej odpowiednią pielęgnację, można znacznie poprawić jej kondycję, sprawiając, że będzie wyglądała zdrowo i estetycznie. Po jakie produkty kosmetyczne warto sięgnąć?

Pielęgnacja cery wrażliwej – o czym trzeba pamiętać?

cera wrażliwa - jakie kosmetyki wybrać?

Cera wrażliwa ma skłonność do podrażnień czy przesuszenia, co nie oznacza, że musi być zawsze w złej kondycji: odwodniona, zaczerwieniona, z przebarwieniami. Aby poprawić jej wygląd i swoje samopoczucie, trzeba przede wszystkim zapewnić skórze odpowiednie traktowanie.

Wrażliwa skóra nie lubi drażniących kosmetyków o intensywnym zapachu czy z powodującymi często uczulenie substancjami koloryzującymi. Najlepsze są produkty o prostym składzie, bez zapachu, intensywnie nawilżające i łagodzące stany zapalne.

Dlaczego kosmetyki Bioderma Sensibio to dobry wybór?

Jednym z najchętniej wybieranych produktów do skóry wrażliwej są kosmetyki Bioderma z linii Sensibio. To produkty dopasowane do potrzeb wymagającej, łatwo ulegającej podrażnieniu cery.

Żele, płyny micelarne i toniki oczyszczają, ale jednocześnie nie powodują uczucia naciągniętej skóry. Kremy Bioderma Sensibio AR nadają się do cery delikatnej i naczynkowej. Doskonale nawilżają, łagodzą uczucie swędzenia, sprawiają, że skóra jest miękka, przyjemna w dotyku, bardziej elastyczna. Krem Bioderma Sensibio AR sprawia także, że wszelkie przebarwienia czy zaczerwienienia są mniej widoczne.

Gdzie szukać kosmetyków Bioderma do cery wrażliwej?

Bioderma to czołowy francuski producent kosmetyków, którego produkty można znaleźć w sklepach na całym świecie. Renomę marka zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości specjalistycznym produktom do różnych typów cery, opracowywanych zawsze we współpracy z doświadczonymi dermatologami.

Kosmetyki z linii Bioderma Sensibio są cenione przez kobiety ze skórą wrażliwą i łatwo dostępne w wielu punktach sprzedaży. Można kupić je zarówno w drogeriach (stacjonarnych i internetowych), jak i w aptekach.