Farbowanie włosów henną – produkty Khadi

Każda dbająca o siebie kobieta zabiega o estetyczny wygląd każdego z aspektów własnego ciała. Począwszy od cery, przez skórę dłoni, dekoltu, reszty ciała, aż po włosy, które gdy są zdrowe, dobrze zadbane, nadają wyglądowi atrakcyjny charakter.

Naturalne dbanie o włosy

Ponieważ z każdym mijającym rokiem społeczeństwo powoli dojrzewa do bardziej ekologicznego i oszczędnego życia, ma to również istotne znaczenie w kwestii doboru kosmetyków. Coraz częściej klienci sięgają po naturalne, a nie „najeżone” sztucznymi i szkodliwymi chemikaliami kosmetyki.

Szampony

Na rynku o takiej właśnie charakterystyce dostępne są między innymi produkty firmy Khadi. Jednym z najważniejszych kosmetyków w pielęgnacji włosów jest odpowiednio dobrany szampon. Dla osób borykających się z problemem łupieżu najlepszy będzie szampon przeciwłupieżowy, którzy będzie zawierał środki przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Skóra głowy walcząca z łupieżem będzie w lepszej kondycji, gdy zostanie potraktowana produktem zawierającym niepokalanka i kozieradkę. W szamponie nawilżającym z pomocą wysuszonym włosom przyjdą korzeń lukrecji, olejek z róży damasceńskiej i shikakai.

Kosmetyki Khadi do włosów

Panie (ale również i panowie), które lubią lub potrzebują sięgać po farby do włosów, mogą wybrać farbowanie henną. Między innymi henna Khadi zawiera naturalne składniki, które odżywią włosy.

Henna jest bardzo dobrym sposobem na koloryzowanie włosów bez ryzyka ich zniszczenia (takie ryzyko występuje na przykład przy użyciu farb amoniakowych), dodatkowo po takim farbowaniu włosy wyglądają na odżywione, wzmocnione i błyszczą.

Odżywki i oleje

Tak jak skóra potrzebuje regularnego nawilżania i natłuszczania, nie tylko dla estetycznego wyglądu, ale również i dla utrzymania zdrowia, tak włosy w codziennej pielęgnacji wymagają stosowania odżywek. I tutaj warto sięgnąć po produkt dostosowany do typu włosów, jaki dana osoba posiada. Nie jest tajemnicą, że bardzo dobrze w pielęgnacji włosów sprawdzają się produkty zawierające olej kokosowy.