Balsamy i masła do ciała dla skóry problemowej

Problematyczną skórę można by chyba nazwać obecnie chorobą cywilizacyjną. Niejednokrotnie powodem jest bowiem zanieczyszczenie powietrza i inne „dobrodziejstwa” naszych czasów. Jak zatem zadbać o skórę aby nie sprawiała nam problemów? Po jakie balsamy do ciała sięgnąć? A może lepiej wypróbować mocniej działające masło do ciała?

masło shea do ciała

Dobrać kosmetyk do problemu skóry

To może oczywiste stwierdzenie, ale czasami w gąszczu drogeryjnych produktów, zagubieni sięgamy po nie do końca właściwe kosmetyki. Warto dobrze wczytać się w ich skład i sprawdzić, czy naprawdę potrzebujemy mnóstwa witamin, czy może raczej doskonałe nawilżenie. Przecież starsza kobieta będzie potrzebowała innego produktu niż nastolatka. Tak samo skóra potrzebująca odżywienia i ujędrnienia wymaga innego balsamu niż ta potrzebująca dobrego nawilżenia. Warto dobrze i ze spokojem wczytać się w opisy na opakowaniach, zanim zachęci nas jedynie ładny wygląd balsamu do ciała.

Stopniowanie

Jeżeli nasza skóra nie potrzebuje mocnego działania, nie ma potrzeby jej dodatkowego obciążenia. Wtedy warto sięgnąć po mleczko albo lekki balsam do ciała. Mleczko posiada najlżejszą formułę w skali tego rodzaju kosmetyków. Najmocniej działającym produktem jest za to masło do ciała i zalecane jest dla osób cierpiących na znaczne wysuszenie skóry albo potrzebujących dogłębnego odżywiania. Jego składniki wnikają bowiem głębiej niż innych produktów. Warto zatem i tutaj sugerować się tym, czego naprawdę potrzebujemy i kupić kosmetyk dobrany do naszej skóry.