Jak dbać o nawilżenie włosów?

Każda kobieta chce mieć piękne włosy, ale, jak nietrudno zauważyć, rozglądając się wokół siebie na ulicy, tak naprawdę takim atrybutem mogą pochwalić się tylko nieliczne panie. Wpływ na to ma wiele czynników, ale najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Jak powinna wyglądać?

Komplet kosmetyków

Jeśli ktoś stosuje tylko szampon i odżywkę, nie powinien dziwić się, że jego włosy są w kiepskim stanie. Zresztą wiele kobiet nie stosuje nawet odżywek. Nierzadko wydaje się, że nie jest to potrzebne, na przykład gdy włosy są niefarbowane i dzięki temu niezniszczone.

Nie jest to jednak prawda, wszystkie włosy potrzebują odżywienia, przede wszystkim dlatego, że każdego dnia narażone są na kontakt z wieloma czynnikami, które powodują utratę naturalnego nawilżenia. Trzeba przy tym pamiętać, że odżywka nie zastąpi maseczki. Jest to lekki kosmetyk, którego zadaniem jest przede wszystkim zmiękczanie i wygładzanie włosów, co ma ułatwić ich rozczesywanie – nawet gdy producenci obiecują dużo bardziej zaawansowane działanie.

Komplet kosmetyków

Maska do włosów jest więc niezbędna, nawet gdy nie ma się zniszczonych pasm. Zawsze przyda się dodatkowa porcja nawilżenia, zresztą w sprzedaży dostępne są różnego rodzaje masek do włosów, nie tylko do pasm zniszczonych.

Istotna ochrona

Jednak pielęgnacja włosów to nie tylko niwelowanie zniszczeń, ogromne znaczenie ma także ochrona. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które stosują stylizację na gorąco, czyli suszarkę albo, co gorsza, lokówkę lub prostownicę. W takich przypadkach sama maska na włosy nie wystarczy, trzeba jeszcze chronić pasma podczas stylizacji, niezbędne będzie więc sięgnięcie po preparat termoochronny.

Wszystkie włosy wymagają też ochrony końcówek, a szczególnie dłuższe pasma, których końce ocierają się o ubranie. Mocno je to niszczy, dlatego w końcówki należy wcierać jedwab czy olejek.