Pędzle w 100% naturalne

Od kilku lat jest moda na pędzle wykonane z naturalnego włosia. Eksperci od makijażu zgodnie twierdzą, iż takie modele są bezpieczne dla skóry. Ponadto, dobre pędzle idealnie rozprowadzają kosmetyki na twarzy oraz powodują, że cały makijaż dłużej się na niej utrzymuje. Jest to więc inwestycja godna uwagi, dlatego też na następnych zakupach warto zastanowić się nad kupnem dobrych, eleganckich pędzli do makijażu od sprawdzonych producentów.

Zestaw pędzli do makijażu z drogerii

W każdej znanej drogerii można dostać zestaw pędzli do makijażu zarówno z niższej, jak i wyższej półki – https://trena.pl/357-zestawy. Zazwyczaj za 3-4 pędzelki z niższej półki klientki zapłacą od około 50 zł do 100 zł. Z kolei wybierając komplet z wyższej półki, w skład którego również będą wchodziły 4 podstawowe pędzle, trzeba będzie zapłacić od około 150 zł do nawet 400 zł. Z czego wynika taka cena? Przede wszystkim z wykonania konkretnego asortymentu. Pędzle stworzone z naturalnego włosia będą dużo droższe od tych syntetycznych modeli.

Dlaczego nie syntetyczne pędzle?

Mnóstwo pań jednak cały czas wybiera pędzle syntetyczne. Takie modele można znaleźć nawet w wielu popularnych marketach. Czy jest to dobry wybór? To zależy. Jeżeli panie dopiero uczą się malować, często eksperymentują z różnymi produktami, to jak najbardziej takie pędzle na początku będą ok. Jeżeli jednak kobiety chcą wejść na wyższy poziom makijażu i chcą osiągać w tym naprawdę niezwykle efektowne rezultaty, wówczas asortyment, którym się malują ma olbrzymie znaczenie. W takim przypadku pędzle syntetyczne mogą okazać się za słabe. Ciężko je bowiem utrzymać w czystości i znacznie szybciej się one niszczą. Minusem pędzli syntetycznych jest także to, że podczas ich użycia trzeba zastosować znacznie więcej produktu, gdyż sztuczne włosy szybko wchłaniają dany kosmetyk.