Oleje i olejki nie tylko do odżywiania

Moc olejów i olejków w zakresie pielęgnacji włosów poznał już na pewno każdy, kto choć trochę interesuje się skutecznym dbaniem o urodę, zwłaszcza w naturalny sposób. Warto jednak wiedzieć, że te naturalne, tłuste i silnie odżywcze substancje mogą być stosowane na różne sposoby, nie tylko do odżywiania cery, ciała i włosów. Świetnie sprawdzają się na przykład… do mycia.

Myjący tłuszcz czyli wyjątkowy olejek myjący

Jeśli ktoś myśli, że tłusta substancja nie jest w stanie skutecznie oczyścić skóry, musi uświadomić sobie, że tłuszcz zawierają nawet powszechnie stosowane mydła. Więcej nawet – im większa jest zawartość tłuszczu, tym lepsze mydło, co udowadniają mydła naturalne, składające się praktycznie z samych olejków. Tłuszcz paradoksalnie skuteczniej usuwa zabrudzenia, szczególnie tłuste, idealnym wyborem jest na przykład olejek do demakijażu, który dużo skuteczniej usunie tłusty podkład i wodoodporny tłuszcz niż preparat zawierający składniki wysuszające, a nie natłuszczające, w dodatku bez konieczności tarcia.

olejek do mycia twarzy Nacomi

Skuteczne mycie bez wysuszania

Stosując oleje i olejki do mycia (czy to skóry ciała, czy twarzy) można zapewnić sobie nie tylko skuteczne oczyszczenie, ale też inny, bardzo ważny efekt. Jest to świetny wybór dla osób, które po myciu narzekają na uczucie wysuszenia i ściągnięcia cery, co jest niezwykle nieprzyjemne, a także świadczy o szkodzeniu skórze. Co ważne, na takie odczucia szczególnie narzeka się po zmywaniu makijażu, gdyż klasyczne środki do demakijażu często mają agresywne działanie (które szkodzi nie tylko skórze, ale też włoskom – rzęsom i brwiom, wysuszając je i osłabiając).

Sięgając po olejki do demakijażu, można o tym zapomnieć, tak samo jak o konieczności pocierania skóry w celu jej oczyszczenia z resztek kosmetyków, co tym bardziej powoduje jej podrażnienie, a także mechaniczne rozciąganie, a to sprzyja szybszemu starzeniu. Wiele osób jednak najbardziej docenia fakt, że dzięki olejkom do demakijażu mogą po prostu zapewnić sobie skuteczne oczyszczenie skóry, bez wysiłku i szybko.