Remover czy aceton – który sposób lepszy do ściągnięcia hybryd?

Manicure hybrydowy jest niezwykle trwały. Jest to oczywiście ogromna zaleta, ale podczas jego ściągania pojawia się spory problem. Nie tak łatwo jest zmyć z paznokci lakier hybrydowy. Zwykły zmywacz do paznokci może nie wystarczyć. Warto poznać bezpieczne sposoby na usunięcie tego lakieru, które nie zniszczą płytki paznokcia.

Ściągnięcie hybrydy bez niszczenia płytki

Najważniejszą zasadą ściągania paznokci hybrydowych jest niezdzieranie ich na siłę. W ten sposób niesamowicie niszczy się płytka, paznokcie są potem łamliwe i osłabione. Najlepszym sposobem jest zastosowanie acetonu lub remover do lakieru hybrydowego. Czym różni się remover do hybryd od acetonu? Przede wszystkim różnicą w działaniu. Aceton ma za zadanie rozpuszczać lakier, remover natomiast go zmywa.

Aceton czy remover do hybryd – co wybrać?

Niestety aceton również może odrobinę zniszczyć płytkę paznokcia, ponieważ charakteryzuje się bardzo silnym działaniem. Remover do lakieru hybrydowego jest lepszy, ponieważ działa łagodniej. Powinny go wybrać osoby, które mają duże skłonności do zniszczenia płytki paznokcia. Dodatkowo remover często zawiera w składzie lanolinę, która chroni paznokcie przed wysuszeniem. Środek ten stosuje się podobnie jak aceton – aby zdjąć hybrydę, trzeba zmatowić płytkę, namoczyć waciki removerem, przyłożyć do paznokcia i zawinąć w specjalną folię. Po 15 minutach lakier powinien zostać bez większego problemu zmyty.