Które metody malowania niszczą paznokcie najbardziej?

Zadbane paznokcie wcale nie muszą być pomalowane. Wystarczą równo przycięte skórki, estetyczna długość i utrzymanie paznokci w czystym stanie. Oczywiście, większość kobiet regularnie sięga po lakiery. Niestety, takie częste wykonywanie manicure bardzo niszczy płytkę. Wówczas z pomocą przyjść może jedynie dobra odżywka na paznokcie.

Które metody malowania niszczą paznokcie najbardziej?

czy warto stosować odżywki do paznokci?

Nie da się ukryć, że niektóre metody malowania paznokci są mniej inwazyjne niż inne. Przykładowo, zakładanie sztucznych paznokci akrylowych wiąże się często z dużym zniszczeniem płytki. Podobnie jest w przypadku żelów. Najlepszą metodą są chyba paznokcie hybrydowe, jednak i w ich noszeniu powinny być robione przerwy, przeznaczone na kurację serum do paznokci. Lakiery tradycyjne z kolei, wymagają częstego zmywania. Wiele zmywaczy do paznokci, dostępnych na rynku, nadal zawiera aceton. On przesusza płytkę i sprawia, że robi się ona miękka.

Zalety domowej odżywki do paznokci

Na całe szczęście, wystarczy kilku tygodniowa kuracja dobrą odżywką na paznokcie, a znów stają się one twarde i niezniszczalne. Co ciekawe, wcale nie trzeba inwestować w najdroższe odżywki czy sera. Na rynku znaleźć można świetnie produkty, w dobrych cenach. Można również skorzystać z tego, co ma się już w kuchni. Może to być mikstura wykonana z oliwy z oliwek, z dodatkiem oleju rycynowego. Takie rozwiązanie jest skuteczne, tanie i, przede wszystkim, naturalne – co na pewno dobrze wpłynie na nasze paznokcie, po miesiącach pokrywania ich chemicznymi lakierami.