Jak działają pomadki ochronne?

Ochronna pomadka do ust to substancja przypominająca wosk, nakładana na usta. Podstawową jej funkcją jest ochrona ust przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Pomadki ochronne pomagają zapobiegać spierzchnięciu ust, które prowadzi do pękania, krwawienia i bólu. Ochronna pomadka eveline jest niedroga i wygodna do przenoszenia, nawet w czasie podróży. Jest niezbędna dla każdego, nawet dla osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu.

Ochronna szminka eveline może być nakładana na usta palcem lub bezpośrednio z tubki. Niektóre z typowych składników pomadek do ust to wosk pszczeli, kamfora, parafina, lanolina, wazelina, barwniki, aromaty, filtry przeciwsłoneczne, kwas salicylowy i substancje zapachowe. Niektóre z szalonych korzyści płynących ze stosowania ochronnych pomadek do ust to:

  1. Wspomaga szybkie gojenie się skóry
    Według różnych dermatologów ludzka skóra goi się szybciej, gdy jest wilgotna. Dlatego eveline pomadka ochronna jest pomocna w wypełnieniu pęknięć, które są widoczne na spierzchniętych ustach. Wypełnienie to pomaga zapobiegać infekcjom i dalszym podrażnieniom.
  2. Ochrona przed promieniami słonecznymi
    Nawilżone usta często odmładzają. Obecnie dostępne na rynku pomadki do ust zawierają filtry przeciwsłoneczne, które chronią skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Składniki takie jak symulatory elastyny, przeciwutleniacze i kolagen są pomocne w spowalnianiu procesu starzenia. Dwutlenek tytanu i tlenek cynku są zawarte w większości pomadek ochronnych, są przydatne jako blokada przeciwsłoneczna. Oznacza to, że zapobiegają one uszkodzeniu ust przez promieniowanie ultrafioletowe słońca.
  3. Działanie kojące
    Cienka skóra ust sprawia, że są one podatne na wysuszenie. Niektóre z materiałów używanych w procesie produkcji pomadek ochronnych skutecznie łagodzą i chronią nawilżenie ust. Alkohol w nich zawarty chroni usta przed atakiem bakterii. Aromaty, filtry przeciwsłoneczne, barwniki i różnego rodzaju leki zapewniają dodatkowe korzyści.

Sprawdź ofertę sklepu Darmar