Jak panie powinny dbać o włosy?

Silne i zdrowe włosy zależą od wielu czynników, takich jak: podłoże genetyczne, przyzwyczajenia żywieniowe, rodzaj stosowanych kosmetyków. Jedne panie mogą więc pochwalić się grubymi, lśniącymi pasmami, inne kobiety będą wciąż narzekać na wypadające i pozbawione blasku kosmyki. Warto więc poznać dwie uniwersalne metody, które stosowane są przy każdym rodzaju włosów. Pierwszą z nich jest mikstura na bazie siemienia lnianego. Drugą używanie dobrej klasy odżywki np. Kemon kosmetyki. Dlaczego zasady te są takie istotne?

Maseczka z siemienia lnianego

Ta stara jak świat sztuczka polega na zagotowaniu jednej łyżki ziaren lnu w pół litra wody. Gdy woda zacznie bulgotać, zdejmujemy naczynie z ognia i od razu odcedzamy mieszankę. Po wystygnięciu nakładamy ją na umyte, wilgotne włosy. Na głowę zakładamy worek foliowy. Maseczkę trzymamy na włosach około 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą. Po tym domowym zabiegu włosy są miłe w dotyku, lśniące, łatwiej się rozczesują, wzbogacone są składnikami odżywczymi. Maseczkę stosujemy dwa razy w tygodniu. Po kilkakrotnej kuracji zobaczymy zdecydowaną różnicę! Co ciekawe, przyspiesza ona naturalny porost włosów!

Po umyciu zawsze odżywka

Po umyciu włosów i osuszeniu ich ręcznikiem często zapominamy o nałożeniu na pasma kolejnego preparatu. Naturalnie mowa o odżywce do włosów. Ta czynność powinna wejść nam w nawyk. Szampon i odżywka stanowczo różnią się między sobą składem. Ten pierwszy jest produktem myjącym, usuwającym nadmiar zanieczyszczeń ze skóry głowy. Odżywka działa na włosy uzdrawiająco i wzmacnia je. Warto postawić na produkt dobrej marki np. Kemon.