Moda na makijaż mineralny

Aby wykonać profesjonalny makijaż mineralny warto postawić na sprawdzone podkłady. Producenci kosmetyków cały czas udoskonalają swoje produkty, dlatego też można liczyć na coraz skuteczniejsze i wydajniejsze podkłady, które przeznaczone są do konkretnej cery.

Dlaczego warto postawić na drogocenne minerały?

podkład mineralny Annabelle Minerals

Minerały jak powszechnie wiadomo mogą pochwalić się stosunkowo długim terminem ważności. Prawidłowo przechowywany podkład mineralny nie jest pożywką dla bakterii, dlatego też z jego dobrodziejstwa można skorzystać przez dłuższy okres czasu. Na półkach sklepowych dostępne są różne formuły podkładów mineralnych, które przeznaczone są do różnych rodzajów cery. Praktycznie każda szanująca się marka ma w swojej ofercie sprzedażowej podkłady mineralne matujące, kryjące i rozświetlające. Pamiętać należy także o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieszać ze sobą kilka podkładów, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać odpowiedni odcień.

Jaki podkład mineralny wybrać?

Aby wykonać profesjonalny makijaż mineralny warto wypróbować kilka najpopularniejszych podkładów mineralnych. Bardzo wiele firm oferuje swoim klientom specjalne próbki, dzięki którym będzie można za darmo sprawdzić wybrane preparaty. Jeżeli jakiś podkład spełni nasze indywidualne oczekiwania, to można go zamówić. Producenci oferują bardzo szeroką paletą kolorystyczną, dzięki czemu można poeksperymentować. W obecnym sezonie w modzie są beżowe i oliwkowe podkłady mineralne. Wiele ciekawych inspiracji można znaleźć na blogach poświęconych makijażowi.