Preparaty na blizny dostępne w aptekach

Skuteczne leczenie blizn wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów. Pozwalają one zapewnić zmniejszenie blizny czy rozjaśnienia jej. Blizna, która nie odbiega od kolorystyki skóry jest mniej widoczna, a co za tym idzie mniej szpecąca. Jednym z typów preparatów, który może zapewnić lecenie blizn jest maść na blizny. W takich produktach stosowane są składniki, substancje aktywne mające na celu rozjaśnić bliznę czy uelastycznić ją.

Usunięcie blizny


Całkowite pozbycie się blizny może nie być możliwe. Rozległy oraz szeroki zrost rany nie będzie możliwy do usunięcia nawet przy zastosowaniu innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Natomiast szramę czy ślad pooperacyjny można zawsze zmniejszyć. Do uzyskania takiego efektu zastosować można:

  • maść na blizny,
  • krem,
  • żel,
  • specjalny plaster,
  • preparat silikonowy.
    Wybór różnych rodzajów preparatów do zastosowania na bliznach jest duży. Przy wybieraniu konkretnego produktu trzeba kierować się między innymi typem rany. Na inne preparaty warto postawić przy bliznach potrądzikowych, a inne sprawdzą się przy zrostach pooperacyjnych.

Jaki efekt powinna zapewnić dobra maść?


Decydując się na zastosowanie preparatu, który ma ograniczyć szpecący wygląd blizny trzeba postawić na takie, które zapewnią efekt rozjaśniający. Oferujące takie rezultaty leczenia maści na blizny są w stanie zapewnić, że szrama będzie dużo mniej widoczna. Gdy blizna nie odróżnią się kolorystycznie od skóry są praktycznie niewidoczne. Maksymalnie można ograniczyć szpecący efekt powodowany przez bliznę.