Naturalne kosmetyki do makijażu. Czy mogą zastąpić te zwykłe?

Makijaż wykonany kosmetykami zawierającymi wyłącznie naturalne składniki? Tak, to możliwe! Taki make-up może nie tylko wyglądać świetnie, ale również pielęgnować cerę. Dodatkowo jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

Makijaż czerpiący z bogactwa natury

Zwykłe kosmetyki do make-upu zawierają szereg syntetycznych składników, między innymi pochodne ropy naftowej, silikony. Takie produkty mogą dać efektowny make-up, ale nie są ekologiczne i mogą pogarszać stan cery.

Dzisiaj w drogeriach coraz częściej dostępne są kosmetyki do makijażu, które rezygnują z syntetycznych składników na rzecz tych pochodzenia naturalnego. Czy to dobry wybór?

Naturalne kosmetyki do makijażu

Wśród naturalnych produktów do make-upu można znaleźć szeroką gamę propozycji, które nadają się do każdego typu cery – zarówno tej suchej, jak i tłustej, w tym też cery problematycznej, na przykład trądzikowej, z AZS.

Do dyspozycji jest wiele naturalnych kosmetyków do makijażu, między innymi:

  • Podkłady i pudry mineralne – bazują na naturalnych minerałach, które nie tylko nadają cerze piękniejszy wygląd, ale również ją pielęgnują.
  • Cienie do powiek – podobnie jak podkłady i pudry wykorzystują minerały barwione na różne kolory.
  • Tusze do rzęs – zawierają kompleksy naturalnych wosków i pigmentów, które nadają rzęsom efektowny wygląd i dodatkowo wzmacniają włoski.
  • Pomadki – wykorzystują naturalne masła, oleje roślinne i pigmenty mineralne, nawilżają i odżywiają usta.

Kosmetyki te nadają skórze nieskazitelny wygląd, a przy tym mogą o nią zadbać równie dobrze jak kosmetyki pielęgnacyjne, by cera prezentowała się świetnie zawsze i wszędzie!