Dlaczego warto postawić na tonery do włosów?

Oryginalny toner do włosów od renomowanego producenta może nie tylko ulepszać, ale również i poprawiać koloryt włosów, dlatego też warto postawić na tego typu preparat. Profesjonalne tonery do włosów mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz częściej można je spotkać na półkach sklepowych i coraz więcej osób korzysta z ich olbrzymiego potencjału.

Neutralizacja

Jak powszechnie wiadomo najlepszy odcień włosów to taki, który całkowicie wolny jest od niepożądanych refleksów. Chłodny blond włosy nie powinny wykazywać nawet najmniejszych śladów żółci. Tonery do włosów neutralizują wszelkie niepożądane odcienie, dzięki czemu można cieszyć się piękną fryzurą każdego dnia.

Podwójny odcień włosów

Toner na włosy jest dobrym wyborem także dla tych osób, które chcą postawić na dwa różne kolory włosów. Wiele osób po całkowitym rozjaśnieniu włosów używa toneru, aby aby odłożyć ostateczny odcień. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszy się także tzw. „Pre-toning”. Mowa tutaj oczywiście o nałożeniu tonera przed kontynuowaniem farbowania. Dzięki wstępnemu tonowaniu można w prosty sposób stworzyć neutralną bazę. Jest to najprostszy sposób na wyeliminowanie niepożądanych ciepłych albo popielatych tonów.

Sposób na odświeżenie kolorów

la-riche-directions-lavender-toner-do-wlosow

Toner do włosów jest także idealnym wyborem dla osób, które chcą nieco odświeżyć kolor włosów. Niestety nawet najładniejszy kolor włosów będzie z czasem zanikać, dlatego też warto postawić na preparat, dzięki któremu przywróci się fryzurze pierwotny blask. Wielu doświadczonych fryzjerów wykorzystuje toner na włosy również do pozbycia się delikatnej siwizny. Dzięki tonowaniu można w umiejętny sposób połączyć pojedyncze siwe pasma z naturalnym kolorem włosów. Jak powszechnie wiadomo tonery są zdecydowanie czystsze niż trwały kolor, dzięki czemu możliwy jest do uzyskania bardzo naturalny kolor.