Makijaż dla typu urody lato/jesień

Stworzenie najlepszej palety cienie wymaga przede wszystkim określenie typu urody. Następnie można określić odpowiednie odcienie, które pozwalają stworzyć wyjątkowo prezentujące się makijaże.
Uroda typu lato to bardzo jasna czy oliwkowa cera. Najczęściej kobiety z taką urodą mają blond włosy. Jest to cera, która postrzegana jest jako zimna. Z tego powodu paletki do makijażu powinny opierać się na chłodnych barwach. Do takich zaliczyć można między innymi odcienie różowego, fioletowego czy błękitnego. Natomiast unikać powinno się kolorów ziemi.

Najważniejsze cechy makijażu dla tego typu urody

Przygotowują makijaż dla urody typu lato powinna się pamiętać, aby:

  • korzystać z pastelowych cieni do powiek
  • decydować się na szminki oparte na odcieniach czerwonego czy różowego
  • tworzyć jasne podkłady, które dopasowane są do koloru skóry.
    Z tego powodu paletki makeup revolution powinny zawierać wspomniane kolory, gdy chce się mieć możliwość przygotowania dopasowanego do posiadanej cery makijażu.

Makijaż do typu urody jesień

Natomiast przy urodzie typu jesień trzeba korzystać z paletek makeup resolution opartych na kolorach ziemistych. Przy takiej urodzie kobiety cechują się jasną cerą i opalają się na czerwono. Z tego powodu paleta cieni najlepsza powinna zawierać różne odcienie zielonego, pomarańczowego, brązowego.
W odpowiednio skonstruowanych paletkach do makijażu powinny znajdować się ciepłe odcienie beżu i brązu do tworzenia podkładów. W przypadku cieni powinno się korzystać z kolorów rdzawych, złotych czy brązowych. Natomiast wybierając szminki warto pomyśleć o ciepłych odcieniach takich kolorów jak między innymi pomarańczowy czy złotawy. Takie kolory pozwalają na właściwe oddanie największych zalet urody jesiennej, a jednocześnie można przygotować makijaż pozwalający ukryć pewne mankamenty.