Glinka czerwona – do użytku zewnętrznego i wewnętrznego

Dla większości osób glinka czerwona kojarzy się z produktem o uzdrawiających właściwościach. Sporo w tym twierdzeniu prawdy, zwłaszcza że stosuje się ją zwłaszcza do pielęgnacji skóry. Na szczęście to nie jedyne zastosowanie tej niezwykłej substancji.

Glinka w użytku wewnętrznym

Mało kto wie, że produkt ten można stosować również do użytku wewnętrznego. W tym celu miesza się go z wodą a następnie popija. Oczywiście zawartość substancji czynnej powinna być w tym przypadku relatywnie mała, by uniemożliwić ewentualne zatrucie organizmu. Wybierając glinkę czerwoną do użytku wewnętrznego, warto się zaznajomić z proponowanymi proporcjami użycia. Dopiero potem należy ją zastosować. Pomoże ona w skutecznym oczyszczeniu organizmu z toksyn.

Glinka w użytku zewnętrznym

Glinka czerwona może być również wykorzystywana do użytku zewnętrznego. Żeby było ciekawiej, można do niej dodać szereg substancji pomocniczych. Przykładowo mieszanina glinki i wody (w znacznie większych proporcjach) może być ubogacona olejkiem arganowym. Dzięki niemu, substancja ta zyska dodatkowe właściwości pielęgnacyjne i – co równie ważne – bardzo dobrze utrzyma się na powierzchni skóry. W ten sposób można stworzyć np. maseczki lecznicze, których właściwości będą zbliżone do produktów kupowanych w sklepach.

Podsumowując, glinkę czerwoną można wykorzystywać w różnych zastosowaniach, aczkolwiek najlepiej jej roztwór nakładać bezpośrednio na skórę. Stosowanie jej do użytku wewnętrznego, powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem.