Czym jest wosk sojowy?

Wybierając świece, większość osób bierze pod uwagę wyłącznie ich zapach oraz opakowanie, w końcu to element dekoracyjny. Warto jednak poświęcić tematowi nieco więcej czasu i zastanowić się nad tym, z jakiego materiału wykonane są świecie i jaki mają wpływ na nasze zdrowie.

Standardowe świecie zapachowe dostępne w sklepach zazwyczaj wykonane są z parafiny, która wydziela takie substancje jak toluen i benzen. Toluen może powodować zawroty głowy oraz problemy ze skupieniem, natomiast benzen niestety może przyczyniać się do rozwoju choroby nowotworowej. To, dlatego warto kupować świece z wosku sojowego albo pszczelnego, można też kupić wosk sojowy sklep ( https://mydlasie.pl/pl/p/Wosk-sojowy-do-swiec-i-masazu-4%2C5-kg/135 ) i wykonać taką świecę samodzielnie. Obecnie woski sojowe sklep są dostępne w sieci, bez problemu można kupić także knoty drewniane. Wiele sklepów oferuje gotowe zestawy tj. wosk sojowy oraz olejek eteryczny, który doda świecy zapachu. Wystarczy rozpuścić wosk, dodać kilka kropel wybranego olejku, a następnie wlać go do wcześniej przygotowanego pojemnika z knotem. Choć wykonanie naturalnej świecy jest czasochłonne oraz wymaga większych nakładów finansowych, z pewnością jest to zdrowsza opcja, niż świece parafinowe.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą codzienne palenie świec wykonanych z parafiny. Nigdy nie jest za późno na zmianę swoich nawyków, trzeba zadbać o swoje zdrowie i być świadomym zagrożenia. Niestety producenci świec nie informują o takich zagrożeniach.