Samodzielny manicure japoński

O doskonałych walorach manicure japońskiego przekonało się już wiele osób. Nie wszystkie jednak wiedzą, że udawanie się do kosmetyczki nie jest jedynym sposobem, by korzystać z dobroczynnych właściwości tej metody. Można bowiem kupić zestaw do manicure japońskiego i z powodzeniem korzystać z niego samodzielnie.

Ważne oszczędności

Rozwiązanie to zapewni wygodę, gdyż można będzie wykonywać manicure kiedy tylko się zechce, bez konieczności odwiedzania salonu. Przede wszystkim jednak jest to sposób na wielkie oszczędności. Ceny zabiegu w salonie oczywiście są różne, jednak na pewno można uznać, że zakup zestawu jest dużo bardziej opłacalny. Jest on na tyle tani, że kosztuje zwykle mniej więcej tyle, co dwukrotny salonowy manicure japoński zestaw wystarcza też na długo i można dokupować pojedyncze produkty – pastę i puder, gdy się skończą. Warto przy tym pamiętać, że najlepsze efekty manicure japoński daje wtedy, gdy wykonuje się go regularnie, na przykład co 2 tygodnie, a to generuje spore koszty.

 

Łatwa stylizacja i pielęgnacja

Za takim rozwiązaniem zdecydowanie przemawia też fakt, iż korzystanie z takiego zestawu jest bardzo łatwe, dużo łatwiejsze niż malowanie paznokci. Cała sztuka polega na starannym wcieraniu w płytkę pasty za pomocą specjalnej polerki, a następnie wtarciu pudru. Jedyna trudność polega na tym, że trzeba używać polerki zawsze w jednym kierunku, jednak szybko można dojść w tym do wprawy.