Prostownica na podczerwień – co warto wiedzieć?

Profesjonalna stylizacja włosów wymaga użycia nie tylko wysokiej klasy kosmetyków, ale również porządnego sprzętu, który nie zniszczy włosów. W dzisiejszych czasach bardzo wiele kobiet ma duży problem z prostowaniem włosów, dlatego też warto sprawdzić, co do zaoferowania mają nowoczesne prostownice na podczerwień, które w ostatnim czasie biją rekordy sprzedaży.

Kompleksowe prostowanie włosów

Oryginalna prostownica na podczerwień nie tylko prostuje włosy, ale również skutecznie je ochrania. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które mają bardzo wrażliwe i delikatne kosmyki włosów. Dzięki promieniowaniu podczerwieni można idealnie rozprowadzić ciepło na powierzchni włosów, dzięki czemu przeciwdziała się ich zniszczeniu.

 

Jak działa prostownica z podczerwienią?

 

Tajemnicze promienie podczerwieni w dużym skrócie odpowiedzialne są za pobudzanie produkcji keraton-protein, które jak powszechnie wiadomo korzystnie działają na strukturę włosów. Dzięki podczerwieni włosy są nie tylko zdrowsze, ale przede wszystkim ładnie lśnią (nawet przy dość częstym stosowaniu prostownicy). Porządna prostownica na podczerwień Gobli powinna mieć także funkcję jonizacji, dzięki której włosy zachowają swoją naturalną wilgotność i co najważniejsze nie będą elektryzować się. Jonizacja i podczerwień uruchamiają się automatycznie podczas prostowania włosów. W pierwszej kolejności warto postawić na prostownice, które mają płytki pokryte ceramiczno-turmalinową powłoką.