Jak działa keratynowe prostowanie włosów?

Coraz częściej słyszy się dzisiaj o keratynowym, czy też brazylijskim, prostowaniu włosów. Warto jednak wiedzieć, że wbrew swojej nazwie, nie jest to zabieg prostowania włosów. To, że włosy stają się bardziej wygładzone jest niejako efektem ubocznym samego zabiegu dostarczania keratyny. Głównym zadaniem protein jest głębokie odżywienie i poprawa ogólnej kondycji włosów. Oznacza to między innymi, że stają się one mniej puszyste, wyraźnie wzmocnione i lepiej się układają, a także rozczesywanie jest znacznie łatwiejsze.

Na czym polega zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg wykonywany w dość wysokiej temperaturze, bo jest to aż 230 stopni Celsjusza. Dzięki podgrzaniu, łuski włosa otwierają się i w tym momencie następuje wniknięcie keratyny do włosów. Jest to białko będące podstawowym budulcem ludzkiego włosa. Dostarczenie go sprawia, że włosy stają się odżywione, gładkie i lśniące. Szybciej też stają się suche po umyciu i bardziej odporne na zabiegi, które normalnie mocno obciążają włosy.

Keratyna ma znaczenie

Warto pamiętać o tym, że keratyna do włosów powinna zostać odpowiednio dobrana. Dobór zależy od kondycji włosów, a także efektu, jaki ma przynieść zabieg. Dlatego najlepiej nie przeprowadzać tego zabiegu samemu w domu, ale udać się do profesjonalistów z salonu fryzjerskiego. Daje to również gwarancję bezpieczeństwa i pewności, że włosy po zabiegu nie będą bardziej zniszczone niż przed.